Święto Szkoły 2013- szkolne konkursy

W ramach obchodów trzynastych urodzin naszej szkoły rozstrzygnięto ,15 kwietnia dwa ważne konkursy, związane z patronem szkoły, żołnierzem polskim. To konkursy: literacki i plastyczny, wzięła w nich aktywny udział prawie cała społeczność uczniowska.

Dziewczęta i chłopcy z klas II- VI napisali bardzo ciekawe, pełne wzruszających pytań i osobistych refleksji listy do patronów swojej szkoły, do żołnierzy, Polaków, których nazwiska znajdują się w szkolnych podręcznikach, a sylwetki widnieją na szkolnych korytarzach.” Nasza szkoła co roku czci pamięć sławnych żołnierzy”- pisał Jakub Wodyk , z klasy IV. M. Jóźwiak, J. Wodyk, K. Jakóbczak, P. Zagrodnik, W. Kujawa, M. Błaszczyk, K. Staińska i E. Szmigielska- to autorzy wyróżnionych prac, którzy deklarują, że:

…„ Będziemy przestrzegać reguł i wartości, o które Pan walczył, bo jesteśmy dumni z tego, iż jesteśmy Polakami!”, a także:” Pokazał nam Pan, co to honor, wytrwałość i waleczność”.

Spośród wielu prac plastycznych o naszej szkole I miejsce przyznano: J. Kozickiej z kl.I i K. Nowakowi z kl.V! Wyróżnieni artyści to również: K. Jakóbczak, M Góral,D. Flisikowski, E. Szmigielska, P. Kaszuba, W. Czejdo, W Zajma, M. Borowczyk iD Łukaszkiewicz.Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora szkoły, p. E. Jakóbczak, oceny celujące z języka polskiego i plastyki, a ich prace , zaprezentowane w hollu szkoły, można czytać i oglądać do końca miesiąca.

K . Borowiecka