Wizyta grupy teatralnej w sulęcińskich przedszkolach

Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie to placówka profesjonalnie przygotowana na przyjęcie do pierwszej klasy dzieci 6-letnich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, dyrektor szkoły Edyta Jakóbczak, postanowiła zaprezentować umiejętności uczniów oraz możliwości ,jakie  daje swoim wychowankom szkoła w Wędrzynie.

10.IV.2013r.  delegacja uczniów z koła teatralnego, wraz z opiekunkami i dyrektorem Edytą Jakóbczak odwiedziła sulęcińskie przedszkola z krótkim programem artystycznym, plakatami i ulotkami. Grupy dzieci 5,6-letnich usłyszały o planowanej wizycie w wędrzyńskiej podstawówce w ramach Organizacji Dni Otwartych-„ Spacerkiem po szkole’- w planie przewidziano :zwiedzanie budynku szkolnego, zabawy w sali zabaw, zajęcia w klasie I   i w świetlicy oraz  wizytę  w radiowęźle oraz Spartakiadę Przedszkolaka, w której udział wezmą dzieci z 4 przedszkoli.

Obejrzeli także taniec i przedstawienie o Kopciuszku, który był wysportowany i prowadził zdrowy tryb życia. Ciepłe przyjęcie zorganizowane przez dyrektorów przedszkoli p.Ewę Janicką i p. Małgorzatę Jung zacieśniło partnerskie więzi między placówkami i zachęciło do dalszej współpracy.

Beata Szymańczuk