Edukacja teatralna w szkole

21 marca 2013r. w ramach telewizyjnego projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół” ,  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie uczestniczyli  w spektaklu teatralnym. Przeprowadzona „na  żywo” transmisja przedstawienia „Pinokio” ze szczecińskiego Teatru Lalek Pleciuga, zrobiła na małych widzach wielkie wrażenie.

W niezwykłej scenerii, z biletem w ręku, skasowanym przy wejściu do sali przez biletera,  uczniowie zajmowali wskazane miejsca na widowni. Kiedy zabrzmiał gong i odsłoniła się kurtyna, przenieśliśmy się do prawdziwego teatru lalek w Szczecinie, dzięki technologii internetowej. Jak w prawdziwym teatrze była tez przerwa między antraktami.

Pinokio - bohater tytułowy powieści Carla Collodiego - ma już równo 130 lat , ale wciąż zachwyca dzieci na całym świecie. W teatralnej inscenizacji historii drewnianego pajacyka kukiełkowe postaci występują razem z lalkowymi animatorami - prawdziwymi aktorami. Autorką scenicznej adaptacji jest Marta Guśniowska, a reżyserem i zarazem twórcą teksów piosenek Ireneusz Maciejewski.

Wrażenia po spektaklu zaowocowały pracami plastycznymi i literackimi na zajęciach lekcyjnych.

Czekamy na kolejna przygodę z teatrem w naszej szkole.

B.Sz.