Muzyczne spotkanie z Panem Kleksem .

Nasze "muzyczne spotkanie” u Pana Kleksa.

Nasze "muzyczne spotkanie" obejmuje repertuar klasyczny, współczesny, poważny i rozrywkowy; jest ciekawym uzupełnieniem lekcji wychowania muzycznego.

Na każdej audycji młodym i najmłodszym słuchaczom prezentowane są różne instrumenty: dęte, smyczkowe, klawiszowe, perkusyjne; niekiedy możliwy jest również udział publiczności. Nawiązując do literatury i sztuki chcielibyśmy, aby muzyka stała się równoważnym elementem wykształcenia uczniów.

Dlatego też 22 marca spotkaliśmy się z muzycznymi inspiracjami na podstawie Jana Brzechwy, czyli z Panem Kleksem.

Temat audycji dostosowany był są do wieku odbiorców. Program ułożony, tak, aby na spotkaniu znalazły się elementy edukacyjne (rozpoczęcie od trudniejszych utworów wymagających większej koncentracji), a także rozrywkowe (utwory o lżejszym charakterze w końcowej części koncertu).

Wykonawcami audycji muzycznych byli muzycy profesjonalni - soliści Filharmonii Zielonogórskiej oraz koncertujący studenci i absolwenci Akademii Muzycznych.

Kaczka Dziwaczka wprowadziła wszystkich w tematykę Świąt Wielkanocnych.

Pan Kleks, jako barwna postać z literatury dziecięcej stał się inspiracją do I Dnia Wiosny ale i do tytułu koncertu. BRAWO!!!

S. D.