Niezwykły czwartek w szóstej klasie!

Pierwszy czwartek marca był niecodziennym dniem dla szóstoklasistów.

Tego dnia, podczas długiej przerwy, zaprezentowali oni szkolnej społeczności audycję radiową.

W związku ze zbliżającym się świętem szkoły przypomnieli swoim kolegom sylwetki patronów, wybitnych Polaków, walecznych żołnierzy – patriotów. Generałowie Wł. Anders, J. Piłsudski, Wł. Sikorski, komandor ppor. Wł. Miegoń oraz polscy hetmani: Zamoyski i Żółkiewski, to nazwiska, które należy zapisywać złotymi literami na kartach historii Polski.

W ogłoszonym konkursie literackim ph. „List do mojego patrona”- uczniowie z klas II-VI będą mogli wykorzystać informacje i ciekawostki usłyszane w szkolnym radiowęźle, pokazać ,że należy pamiętać o czynach tych osób. Imię Żołnierza Polskiego- zobowiązuje!

A 8 marca , w Dzień Kobiet, chłopcy wręczą laurki z życzeniami swoim dużym i małym Paniom

- koleżankom i nauczycielkom.

Czwartkowe wspomnienie uśmiechu , jaki gościł na twarzach, pozostanie na długo!

Wychowawca: K. Borowiecka