• Odwiedziny: 1521924

Kolejne spotkanie z ,,Panią Muzyką".

Kolejne spotkanie z cyklu ,,W krainie Pani Muzyki” odbyło się 28 stycznia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Wędrzynie ponownie w naszej sali gimnastycznej. Tym razem artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego zapoznali słuchaczy z rodziną instrumentów dętych drewnianych a wśród nich: flet , fujarka, okaryna, dwojnica, fagot, fletnia. Poznaliśmy rodzaje fletów prostych: sopranowe, altowe, tenorowe i basowe.
Wykonawcy Agata Bywalec, Natalia Szcześniak i Kazimierz Żeleźnik opowiadali nam dźwiękiem historię Wróbelka, Emilki i jej babci, a cały koncert prowadziła Elżbieta Kusz. W czasie występu różnorodność dźwięków zachwyciła widownię i zainspirowała do napisania swoich przeżyć w sprawozdaniach na lekcji muzyki.
Spotkanie potwierdziło potrzebę kontaktu z żywą i prawdziwą muzyką. Na kolejne piąte, które odbędzie się w lutym zapraszamy już dzisiaj.
SD