• Odwiedziny: 1521972

Minął drugi tydzień ferii

„Czy to zima, czy to plucha w ferie szkoła śmiechem bucha…”

Minął drugi tydzień ferii w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie!

21.01.2013r. '' Ruch jest życiem -życie jest ruchem "

Dzisiaj odbyła się Spartakiada 2013, podczas której uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: Wyścigi w rzędach, tenis stołowy, Dart i zajęcia zwinnościowo – akrobatyczne. Po przerwie śniadaniowej wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym na świetlicy szkolnej oraz w turnieju na Playstation 3. Wszyscy na zakończenie zostali obdarowani symbolicznymi upominkami.

22.01.2013r. „Hu! hu! ha! Hu! hu! ha! Nasza zima zła!”

Kolejny dzień zmagań to zajęcia świetlicowe połączone z zabawą dźwiękiem. Uczniowie grali też w gry planszowe i wykonywali prace plastyczne, które wymagały niebywałych zdolności manualnych. Po śniadaniu udaliśmy się na świeże powietrze, gdzie na lekkim mrozie uczniowie wzięli udział w konkursie na śniegolepy i wyścigach na sankach.

Następnie w sali komputerowej, w programie Paint próbowali odtworzyć w formie rysunku epizod z przemijającego dnia.

23.01.2013r.- „Prawdziwi podróżnicy to tylko ci, co wyruszają aby wyruszyć”

Dziś wraz z całą grupą zebraliśmy się pod szkołą o godz. 7.45, aby poczekać na autobus, którym wyruszyliśmy do Gorzowa Wlkp., do Kina Helios na film 3D pt. ,,Prawie jak gladiator”. Po zakończeniu seansu przeszliśmy do Mc Donalda na długo oczekiwany obiad. Po nim wróciliśmy do autobusu i udaliśmy się w drogę powrotną. W autokarze cały czas trwały dyskusje na temat obejrzanej bajki. Około godz. 13.00 podjechaliśmy pod szkołę i wszyscy szczęśliwi wróciliśmy do domów. Dzień minął ciekawie i bardzo szybko.

24.01.2013r.- „ Duże og­niska gasną powoli... „

Dzień rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego pt. „Najbardziej udany dzień zimowiska”, później wzięliśmy się za przygotowanie ozdób i dekoracji na jutrzejszy bal. Duże ognisko, pieczenie kiełbasek i ciepła herbata podniosły znacznie temperaturę zimnego powietrza wokół nas. Następnie wybraliśmy się na przechadzkę do lasu, by pozjeżdżać na sankach i ślizgach. Po powrocie do szkoły podsumowaliśmy dzień i wręczyliśmy każdemu uczestnikowi drobiazg za udział w zajęciach.

25.01.2013r. „Są księżniczki, które na każdym ba­lu gu­bią pan­to­felek.”

Ostatni tydzień ferii minął bardzo szybko. Na piątek zaplanowaliśmy Bal Zakończeniowy. Przystroiliśmy salę i zasłoniliśmy okna, by nadać świetlicy klimat sprzyjający wspólnej zabawie. Sztuczny dym i migające światła powodowały, że dzieci chętnie wychodziły na parkiet, a przeprowadzane konkursy angażowały wszystkich do wspólnej zabawy.  Po tym nastąpił moment wyboru Króla i Królowej Balu. Zostali nimi Piotr Zagrodnik i Julia Kozicka. Jury postanowiło również przydzielić nagrodę za najpiękniejsze przebranie. Zdobyła ją Wiktoria Zajma. Pozostali uczestnicy balu również otrzymali upominki. Po wyborach został wniesiony ogromny tort z napisem „Ferie 2013”, który był słodkim podsumowaniem całego zimowiska. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ferie!