Idnywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III

W ramach projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Sulęcin” w dniu 04 stycznia 2013r. rozpoczęła się realizacja pierwszych zadań w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie.

Zajęcia obejmują pracę z dziećmi z trudnościami w czytaniu i pisaniu, z trudnościami matematycznymi i przyrodniczymi, zdolnościami matematyczno-przyrodniczymi, gimnastykę korekcyjną dla dzieci z wadami postawy oraz pomoc psychologiczno - pedagogiczną.

W poszczególnych spotkaniach biorą udział te dzieci, u których zdiagnozowano określone dysfunkcje i trudności edukacyjne oraz uczniowie szczególnie uzdolnieni. Zajęcia realizowane będę do 28 czerwca 2013r. Łącznie uczestniczy w nich 36 dzieci. Na potrzeby projektu szkoła zostanie wyposażona w nowoczesne materiały dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt.

Udział w projekcie jest bezpłatny i daje uczniom szansę na lepszy start w przyszłość oraz wyrównanie różnic edukacyjnych. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zachęcamy do systematycznego i aktywnego uczestnictwa w nim wszystkich uczniów, którzy zostali zakwalifikowani.

A.K.