Świętowanie Dnia Ziemi

„Przygoda z Ekologią  pierwszej i trzeciej klasy na lekcji j. angielskiego”

W tym roku klasa pierwsza i trzecia ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie, miała szczególną okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach zorganizowanych przez Natalię Lipską, które połączyły naukę z zabawą.

W ramach tego wyjątkowego dnia dzieci miały okazję pracować zarówno samodzielnie, jak i w grupach, aby odkrywać tajemnice natury i uczyć się nowego słownictwa związanego z ekologią.

Nauczycielka zapewniła szereg zabawnych i edukacyjnych gier, które pomogły dzieciom zapoznać się z pojęciami ekologicznymi. Od segregacji odpadów po znaczenie zrównoważonego rozwoju, uczniowie mieli okazję zdobywać wiedzę w sposób przystępny i atrakcyjny.

Kluczowym elementem tego wydarzenia było uczenie się w grupach. Poprzez współpracę i wymianę pomysłów dzieci mogły lepiej zrozumieć tematykę Dnia Ziemi oraz zainspirować się do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Dzień Ziemi na lekcji j. angielskiego nie tylko dostarczył edukacyjnej przygody, ale również zaszczepił w młodych umysłach miłość i szacunek dla naszej Ziemi.

N.L.