European Day of Languages - Europejski Dzień Języków Obcych

Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy EDJ - Europejski Dzień Języków, wydarzenie  ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku i  obchodzone  26 września. Święto jest bardzo dobrą  okazją  do promowania nauki języków obcych i poznawania różnorodnych kultur.

W tym roku poszczególne klasy losowały kraj, o którym trzeba było przygotować  informacje z różnych dziedzin np. geografii, języka, historii.Uczniowie klasy VI wylosowali The Czech Republic, klasa VII - Germany i klasa VIII – Norway. Uczniowie  przygotowali ciekawe informacje na temat wylosowanych krajów  w formie plakatów. W trakcie prezentacji swoich prac starali się mówić w języku angielskim.

Kolejne zadania z którymi się zmierzymy już za rok!

J.S.