Dzień Sybiraka

17 września 2012 r. w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Poczcie Sztandarowym, wzięli udział w uroczystościach Światowego Dnia Sybiraka.

Obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą w Kościele w Sulęcinie odprawioną przez proboszcza P. Mazurka i kapelana M. Biernackiego.

Następnie poczty sztandarowe, goście, przedstawiciele organizacji kombatanckich, władz samorządowych, służb mundurowych udali się na cmentarz, gdzie pod Pomnikiem Pamięci Sybiraków kontynuowano uroczystość.

Po przemówieniach Burmistrza Sulęcina M. Deptucha i gości, część artystyczną przedstawił chór „Biały Orzeł” oraz młodzież gimnazjalna.

Uroczystość zakończona została oddaniem salwy honorowej i złożeniem kwiatów.

„Czasy się zmieniają i my zmieniamy się wraz z nimi”, ale nasi uczniowie pamiętają o tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Ewa Brzezińska