Dzień Seniora

W dniach 8 – 13 października 2012 roku obchodzony był XIV Lubuski Tydzień Seniora. Patronat honorowy nad obchodami objęła Elżbieta Polak Marszałek Województwa Lubuskiego. Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie po raz drugi zorganizowała właśnie z tej okazji uroczysty występ. Dzieci z Wędrzyna zaprosiły lokalnych seniorów do naszej szkoły. Płynące prosto z serca życzenia skierowane do najstarszych mieszkańców (najstarszy gość miał 85 lat) przybrały formę piosenki, scenki teatralnej, żartu i zabawy w rytmach muzyki.

Przybyłych gości powitała dyrektor Edyta Jakóbczak. Następnie głos zabrali uczniowie. Na początek przedstawienie ,,Trzy świnki” i piosenka ,,Kiedy babcia była mała” przygotowane przez dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Cieluch. Serca wszystkich gości zdobył Dawid Gawron w roli wilka.

Kolejnym punktem programu były wiersze i skecz w wykonaniu małych aktorów szkolnego koła teatralnego oraz piosenka wykonana przez uczniów
z klasy IV, przy akompaniamencie nauczyciela Stanisława Dziadasa. Na zakończenie najstarsi uczniowie zaśpiewali hymn ,,Bo seniorem”, a zaproszeni goście mogli przypomnieć sobie lata młodości podczas wspólnej zabawy w karaoke.