Międzynarodowy Zjazd Cyklistów

POLSKA-NIEMCY BIKE FESTIWAL SULĘCIN 2012

Naszą kolejną przygodę z rowerem rozpoczęliśmy 14. 09. 2012 r. o godzinie 9:00. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie  ochoczo zasilili szeregi cyklistów z wielu krajów. W tym roku pod dumnym hasłem  POLSKA-NIEMCY BIKE FESTIWAL SULĘCIN 2012.

Uroczyste rozpoczęcie imprezy przez burmistrza Sulęcina Michała Deptucha odbyło się na rynku w Sulęcinie o godzinie 10:00. Każda z przygotowanych grup wyruszyła w zaplanowaną trasę. Uczniowie naszej szkoły mieli do pokonania ulicę Okopową, a następnie wiele hektarów pól, aby dotrzeć na Uroczysko Lubniewsko.

Tam wzięliśmy udział w wielu ciekawych konkursach, odważniejsi poszybowali nawet w chmury w koszu strażackiego podnośnika i poznawali wyposażenie samochodów strażackich. Zrobiliśmy sobie także pamiątkowe zdjęcie z gospodarzem imprezy burmistrzem Michałem Deptuchem. Nasze zmagania udało się uwiecznić na taśmie telewizji regionalnej TVP 3, która była jednym z patronatów medialnych XVIII Międzynarodowego Zjazdu Cyklistów.

Puchar Komandora Zbigniewa Kędziory odebrała dyrektor Edyta Jakóbczak na podsumowaniu w SOKSiR w Sulęcinie 15. 09. 2012 r.

Mimo, że nie zdobyliśmy w tym roku nagrody w postaci roweru, to warto promować zdrowy styl życia i pokazać, że pasje należy rozwijać już od najmłodszych lat.

Za rok też wyruszymy po przygodę.

Beata Szymańczuk