Rozpoczęcie roku szkolnego

„Będę chętnie uczyć się tego,
Co piękne i mądre.
Będę strzec honoru
I dobrego imienia swej szkoły… ”
(z aktu ślubowania)

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012 - 2013.

3 września młodzież szkolna z Wędrzyna, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni goście, wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego.
Po mszy świętej w Kościele Garnizonowym, zebrano się w amfiteatrze szkolnym, aby uroczyście otworzyć rok szkolny 2012 - 2013 oraz uczcić 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Dzieci wróciły do szkoły z uśmiechem - bo stęskniły się za rówieśnikami. Najmłodszym, uczniom klasy zerowej i pierwszej oraz ich rodzicom towarzyszyła widoczna ekscytacja i lekkie podenerwowanie. W szkolnych ławkach zasiądzie w tym roku 20 pierwszoklasistów, którzy podczas apelu zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego.
Dyrektor szkoły, Edyta Jakóbczak oraz zebrani goście, na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Leonem Szczepańskim, życzyli uczniom samych piątek, wysokich wyników podczas sprawdzianów umiejętności i tego, by czas spędzony w murach wędrzyńskiej szkoły był nie tylko czasem pracy, ale również wspaniałej zabawy i przyjemności!
Dyrektor szkoły, zgodnie z tradycją placówki odznaczyła Medalem Przyjaciela Szkoły, komendanta wędrzyńskiego WOG ppłk Sławomira Lewickiego, dziękując mu serdecznie za wsparcie i życzliwość okazywaną szkole. Na zakończenie uroczystości wręczyła kwiaty, wyrażając wdzięczność za dobrą współpracę, wicedyrektor Annie Kapale, która w nowym roku szkolnym przestała pełnić to stanowisko.
Wakacje zostały pożegnane, a uczniowie i ich wychowawcy ruszyli do klas na pierwsze powakacyjne spotkanie!
Znów popłyną dni pracy nad książką, nad zeszytem!
Życzymy więc wszystkim uczniom samych piątek - na dobry nowego roku początek!!!

Katarzyna Borowiecka