Klasa II rozwija pasje podróżnicze

Klasa II rozwija pasje podróżnicze– Poznajemy świat.

Okolice Wędrzyna to kopalnia wiedzy o czasach sprzed milionów lat. Przekonali się o tym mali podróżnicy z klasy IIa, którzy postanowili sprawdzić jakie pomniki przyrody kryją wędrzyńskie lasy.14 czerwca  2012 roku wybrali się więc na wyprawę, aby dotrzeć do dwóch głazów narzutowych Gaźnika, zwanego też Gołębim Kamieniem oraz Koźlego Kamienia. Pokonanie wielu wąwozów zwieńczył ogromny sukces i satysfakcja. Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat pomników przyrody znajdującymi się na tablicach informacyjnych, obejrzeli” niezwykłe kamienie” i oczywiście zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.Wyprawa miała na celu także ugruntowanie wiedzy o poznanych na zajęciach w szkole roślinach i zwierzętach leśnych i pokazanie piękna naszej planety.Uczniowie nabyli umiejętność posługiwania się mapą, czytania znaków na szlakach turystycznych. Zabrane na wyprawę lornetki pozwoliły na nieinwazyjną obserwację środowiska. Był też czas na relaks. Mała polanka, na której odpoczywaliśmy obsypana była poziomkami i pięknie ukwiecona polnymi makami, więc czuliśmy się jak w bajce.Historia głazów polodowcowych znajdujących się w okolicach Wędrzyna i związana z nimi legenda na długo pozostanie w pamięci wszystkich drugoklasistów.

Beata Szymańczuk