Dzień bez Przemocy

5 czerwca 2012 r. - Dzień Szkoły bez Przemocy w Szkole Podstawowej
im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie

Dzień Szkoły bez Przemocy to organizowane już po raz piąty ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie, szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

W związku z hasłem przewodnim VI edycji Programu: „Kibicuję Fair Play", integralną częścią tegorocznych obchodów była organizacja zawodów sportowych.

Uczniowie klas I-III przygotowali hasła i okrzyki dopingujące  drużynę sportową. Barwne plakaty oddawały atmosferę rywalizacji i bezpiecznej, wesołej zabawy.

Rozegrany przez klasę IV mecz pod kierunkiem p. Krzysztofa Kosiora na 3 godzinie lekcyjnej wzbudził wiele pozytywnych emocji.

Rozgrywki sportowe miały na celu promocję ideii bezpiecznego kibicowania i zasad fair play.

Beata Szymańczuk