Finałowa Gala Wojewódzka Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”

W dniu 29 maja 2012 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się Finałowa Gala Wojewódzka Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” skierowanego do rad rodziców przedszkoli i szkół podstawowych. Uroczystości zorganizowane zostały przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Dyrektor naszej szkoły pani Edyta Jakóbczak oraz nauczyciele pani Beata Szymańczuk i pani Agnieszka Łukaszkiewicz zostały zaproszone i wzięły udział ww uroczystości.

Konkurs Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” miał na celu promowanie i upowszechnianie najciekawszych form aktywności umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wspieranie współpracy między radami szkół i przedszkoli, zmierzającej do stworzenia najbardziej sprzyjającego środowiska dla dzieci przechodzących z edukacji przedszkolnej do szkolnej.

W Gali Wojewódzkiej udział wzięli: Pani Joanna Berdzik – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pani Krystyna Sibińska i Pan Witold Pahl – Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Marcin Jabłoński – Wojewoda Lubuski, Pan Maciej Szykuła – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Pani Alina Nowak – Wiceprezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Pani Wioleta Haręźlak – Wiceprezydent Miasta Zielona Góra, Pan Jerzy Sobolewski – Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Pan Arkadiusz Wołoszyn – Prorektor PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele i rodzice.

Galę otworzył uroczyście Pan Radosław Wróblewski p.o. Lubuskiego Kuratora Oświaty. Następnie głos zabrali: Pani Minister Joanna Berdzik oraz Pan Wojewoda Marcin Jabłoński. Galę uświetnił występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Gorzowie Wlkp. W imieniu Kapituły wyniki konkursu ogłosiła Pani Ewa Rawa. Pani Minister, Pan Wojewoda oraz Pan Kurator wręczyli zwycięzcom nagrody. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali podziękowania oraz pamiątkowe tablice.

Na konkurs w województwie lubuskim wpłynęło ogółem 60 projektów, 28 z przedszkoli i 32 ze szkół podstawowych, w tym z naszej gminy nasz projekt, za który nasza szkoła otrzymała pamiątkową tablicę: ,, Szkoła przygotowana na przyjęcie 6 latków” oraz listy gratulacyjne dla dyrekcji i rady rodziców.

Zapraszamy w nasze mury dzieci 6 letnie, bo jesteśmy do tego przygotowani!

Dyrektor szkoły.