KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY „ PRZYRODA WOKÓŁ NAS ”

W dniu 23 kwietnia 2012 roku w Przedszkolu nr 1 im. Małego Przyrodnika odbyła się kolejna edycja konkursu pn.  „ Przyroda wokół nas ”. Jest to międzyprzedszkolny konkurs ekologiczno – przyrodniczy. W tym roku w konkursie wzięły udział drużyny z następujących przedszkoli: „Jarzębinka” w Rzepinie, z Przedszkola nr 2 w Sulęcinie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Nasz oddział reprezentowali: Gabriel Gogolin, Oskar Bęben, Bartosz Kędziorek. Drużyny były wyśmienicie przygotowane, a niektóre zadania nie były wcale takie łatwe. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, były przy tym bardzo skupione i zdyscyplinowane. Przedszkolaki układały ogromne puzzle, łowiły zagadki ekologiczne, wyszukiwały właściwe i ekologiczne zachowania, segregowały bioodpady. Były również konkurencje praktyczne. Dzieci doskonale bawiły się podczas rzutów gazetą do celu oraz rozpoznając dotykiem odpady. Nad poprawnym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja, w której skład weszły: jako przewodnicząca Anna Kapała – wicedyrektor naszej szkoły, Dagmara Onyśko z Urzędu Miejskiego w Sulęcinie oraz Małgorzata Jung Dyrektor Przedszkola nr 1 w Sulęcinie. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, bo wszystkie były równie wspaniałe. Na zakończenie uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek.