14 Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

Dużą i małą scenę Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu zawładną uczestnicy 14. Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego a wśród nich zespół Miniaturki z Wędrzyna z 21 uczestnikami, czyli uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie.

Festiwalowi od lat towarzyszy konkurs plastyczny, którego laureaci uczestniczą w warsztatach podczas festiwalu.

Ponad 350 dzieci w wieku od 7 do 16 lat z klubów wojskowych z całego kraju wystąpi w trzech grupach wiekowych w siedmiu kategoriach konkursowych: interpretacje, teatr jednego aktora, soliści - wokaliści, duety i zespoły wokalne, miniatury taneczne, estrada oraz teatr.

Zgodnie z tradycją, 1 czerwca o godz. 11.45 spod Ratusza rusza barwny korowód ulicami Kołobrzegu inaugurując jednocześnie „Festiwalowy Dzień Dziecka”. Dzieciom, młodzieży i ich rodzicom oraz opiekunom towarzyszyć będzie Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia.

O godz. 12.00 na scenie letniej i parkingu Regionalnego Centrum Kultury rozpocznie się Festyn Służb Mundurowych „Bezpieczne wakacje”. Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna zaprezentują swój sprzęt i sposoby bezpiecznego wypoczynku. Na scenie zaprezentują się Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia, zespół wokalny „Riwiera” z Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni, a także zespoły i wokaliści uczestniczący w Festiwalu.

Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowano na dużej scenie 2 czerwca na godz. 10.00, gdzie zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym. Tuż, potem na dwóch scenach rozpoczną się przesłuchania konkursowe, które potrwają dwa dni. O godz. 19.00 na scenie letniej swój koncert dla mieszkańców Kołobrzegu zagra Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Koncert Galowy odbył się 4 czerwca o godz. 10.00 na dużej scenie RCK.

Znamy wyniki: Zespół  Miniaturki zdobył tytuł Laureata Malowanego Bułanka i nagrodę Dyrektora Departamentu Wychowania i Promocji Obronności. GRATULUJEMY!!!

Edyta Jakóbczak