Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 30 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez uczniów szkoły, pod kierunkiem p. Mariusza Lubaczewskiego i p. Bogusławy Grzegorek. Uroczystość rozpoczęto tańcem narodowym - polonezem, w wykonaniu uczniów klasy III.  Następnie narratorzy ukazali tło historyczne, ważnych wydarzeń w dziejach Polski, jakimi było uchwalenie Konstytucji. W dalszej części uroczystego apelu recytatorzy zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej i narodowej, które stanowiły przyczynek do dalszej narracji na temat okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami, a pani dyrektor, Edyta Jakóbczak, zwróciła się do uczestników z apelem o pielęgnowanie pamięci tamtych wydarzeń i zgłębiania historii naszego narodu, bo tylko w ten sposób możemy stać się godnymi posiadania niezależnego i suwerennego państwa.

M. Lubaczewski