Pisanki, pisanki, jajka malowane...

W niedzielę palmową 1 kwietnia 2012 r. nasza szkoła uczestniczyła w IV Polsko-Niemieckim Sulęcińskim Jarmarku Kogucim, który odbywał się na Placu Czarneckiego w Sulęcinie.

W przygotowanym specjalnie na tę okazję namiocie prezentowane były rękodzieła naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Pisanki, koszyczki, zajączki, koguciki, a także dekoracje świąteczne można było nie tylko podziwiać, ale również zakupić. Ogromnym powodzeniem wśród kupujących cieszyły się ciasteczka – babeczki. Dzięki hojności odwiedzających nasze stoisko, zebraliśmy 554zł. Pozyskane pieniądze przeznaczyliśmy na nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursach wielkanocnych. Wręczenie upominków nastąpiło 17 kwietnia 2012r. na uroczystym apelu. Jury miało nie lada problem z przyznaniem miejsc, gdyż wszystkie zgłoszone prace były bardzo ładne i pomysłowe, a w ich wykonanie włożono dużo wysiłku i czasu.

Podczas trwania jarmarku rozstrzygnięte zostały konkursy, a Pan Michał Deptuch, Burmistrz Sulęcina wręczył dzieciom nagrody. Z naszej placówki w konkursie  „Na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” III miejsce zdobył uczeń klasy I Dawid Rochewicz, „Na najładniej udekorowany mazurek wielkanocny” – pani Małgorzata Szozda – Borowczyk, mama Mateusza z klasy I, a „Na najładniejszy stroik wielkanocny” kolejne miejsca zajęli: I miejsce Dawid Dalidowski, II miejsce Mateusz Ozimiński i III miejsce Michał Gradem.

Wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu należą się gorące podziękowania.

E. Cieluch