Żywa lekcja historii

W dniu 4 kwietnia 2012  r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyła się  występ  Bractwa Rycerskiego „Kerin” z Gniewa. Pokaz w humorystyczny sposób opowiadał o kodeksie rycerskim, turniejach rycerskich i najważniejszych wydarzeniach z polskiej historii średniowiecza. Atrakcją było pasowanie. Jeden z uczniów „świeżo pasowany na rycerza” miał możliwość wzięcia udziału w bitwie pomiędzy Krzyżakiem i rycerzem polskim. Interesujące dla widzów było ubieranie w zbroję rycerską. W czasie pokazu widzowie oglądali liczne eksponaty, poznali dawne obyczaje i wierzenia. Cała historyczna prezentacja odbywała się z udziałem uczniów. Uczniowie  mieli okazję posłuchać interesujących informacji o życiu dawnego rycerstwa, a także dotknąć prawdziwego rycerskiego miecza, bądź przymierzyć hełm. Zebranym spodobał się również pokaz walk, jakie toczono w odległych czasach.

M. Lubaczewski