Gwiazdy Iraku i Afganistanu

Nasi żołnierze, czyli tatusiowie uczniów wędrzyńskiej szkoły dostali gwiazdy za Irak i Afganistan.

Ponad 400 Gwiazd Iraku i Afganistanu otrzymali weterani misji w tych krajach z międzyrzecko-wędrzyńskiej brygady. Wchodzący w jej skład 1. Batalion Piechoty Zmotoryzowanej kolejny raz został najlepszym pododdziałem w wojskach lądowych.

Uroczystość odbyła się w środę 07 marca 2012 r. w koszarach w Wędrzynie, gdzie stacjonuje cześć żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Na zaproszenie odpowiedziała Dyrekcja naszej Szkoły i wzięła udział w podniosłym wydarzeniu z dumą i satysfakcją,ponieważ wielu odznaczonych żołnierzy to ojcowie naszych uczniów. Gratulujemy i wyrażamy podziw i uznanie dla zasług.

Gwiazdy Iraku i Afganistanu wręczyli ponad 400 weteranom misji w tych krajach m.in. dowódca wojsk lądowych gen. broni Zbigniew Głowienka i dowodzący "siedemnastą” gen. bryg. Rajmund Tomasz Andrzejczak.

Kolejną odsłoną apelu było wręczenie 1. Batalionowi Piechoty Zmotoryzowanej honorowego tytułu i proporca "Przodującego pododdziału Wojsk Lądowych”. To największe wyróżnienie dla jednostek lądowych.

Na zakończenie, ale i dla podkreślenia rangi tak ważnego wydarzenia w Klubie Brygadowym odbył się ujmujący serca i ducha koncert w wykonaniu grupy wokalnej i oczywiście zespołu tanecznego Miniaturki.

Dyrekcja Szkoły.