Tydzień Bezpiecznego Internetu za nami.

Od 06 lutego 2012 roku do 10 lutego 2012 roku, zorganizowaliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. Działaniami objęliśmy nie tylko naszych uczniów, ale i ich rodziców.

Akcję rozpoczęliśmy spektaklem profilaktyczno – edukacyjnym                                  pt. Anonim@prawo.sieć.pl, który odbył się w poniedziałek 06 lutego br. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział i dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

We wtorek, 07 lutego, z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, gościliśmy w naszej placówce przedstawicieli KPP w Sulęcinie, którzy podczas spotkania      pt. „Internet jako łącznik między pokoleniami”, przeprowadzili dla uczniów klas IV – VI prelekcję  połączoną z prezentacją multimedialną. Młodzież dowiedziała się na czym polega zjawisko cyberprzemocy i jakie niesie ono za sobą konsekwencje prawne.

08 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III bawili się        na balu karnawałowym pod hasłem: Zamiast siedzieć w Internecie, wolę szaleć na parkiecie! Natomiast uczniowie klas IV – VI wypełnili w tym dniu anonimową ankietę dotyczącą korzystania z komputera i Internetu.

W czwartek, odbyły się zebrania z rodzicami, podczas których przedstawicielka Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., pani mgr Małgorzata Czapska, zaprezentowała pokaz multimedialny dotyczący aktywności uczniów w Internecie. Dzięki życzliwości dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. pana    mgr Jerzego Kaliszana, spotkanie odbyło się bezpłatnie. Rodzice otrzymali również ulotki informujące o zjawisku cyberprzemocy.

Podsumowanie akcji odbyło się w piątek 10 lutego. Podczas apelu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Bezpiecznie w sieci”, który towarzyszył kampanii. Udział wzięło w nim 86 uczniów. W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajęła P. Kaszuba IIA, drugie – K. Jakóbczak IA, a trzecie – A. Łęcki IIIA. W klasach IV – VI zwyciężyła S. Król VIA, drugie miejsce zajął M. Borgul IVA, a trzecie D. Łukaszkiewicz VA. Czworo uczniów otrzymało wyróżnienia: M. Sztoban IIIA, M. Gradel IIA, B. Sójka VIA i E. Szmigielska VA. Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie. Dzieci z oddziału przedszkolnego również przygotowały prace plastyczne poza konkursem. Za swoją twórczość i zaangażowanie otrzymały słodki upominek.

Podczas Tygodnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie i rodzice, mogli zapoznać się     z ekspozycją, przygotowaną przez pedagoga szkolnego, a zawierającą porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wykazem bezpiecznych stron www. przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.

A. Łukaszkiewicz