Pierwszy tydzień wypoczynku za nami :)

Podczas tegorocznych ferii zimowych czyli od 13 lutego 2012 roku nasza szkoła kolejny raz zorganizowała zimowisko stacjonarne dla swoich uczniów. Aby umilić czas naszym podopiecznym przygotowaliśmy program pełen atrakcji i niespodzianek. Kierownikiem zimowiska  w pierwszym tygodniu była pani Anna Kapała, opiekunami Joanna Cichała i Agnieszka Gajewska.

Atrakcyjność podczas zimowiska zawdzięczamy organizatorom czyli Burmistrzowi Sulęcina Michałowi Deptuchowi oraz Dyrekcji Szkoły, za co już dziękujemy!!!

Dzień 1 – 13 luty 2012 r.

„ Rozkręcamy się wesoło, tu przyjaciół mamy w koło ”

Po zapoznaniu się przez uczniów z regulaminem zimowiska i zaakceptowaniem go przez każdego z nich własnoręcznym odciskiem palca opiekunowie przedstawili program dnia. Aby każdy z naszych „milusińskich” znalazł coś dla siebie, zorganizowaliśmy gry i zabawy świetlicowe, projekcję filmu „ Agent XXL ” oraz wesołe harce na śniegu.

W tym dniu wymyśliliśmy także nową formę powitania i okrzyku na zakończenie dnia.

Dzień 2 – 14 luty 2012 r.

„ Aby było nam przyjemniej malujemy się dziś pięknie ”

Tego szczególnego dnia, bo były to Walentynki główną atrakcja było przygotowanie studia tatuaży. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki z przyjemnością brali udział w zabawie, która zmieniła ich nie do poznania. Dodatkowo każdy bawił się wspaniale w nowej sali zabaw, w której nie zabrakło atrakcyjnych gier, klocków oraz przyrządów do rozwijania sprawności fizycznej.

Dzień 3 – 15 luty 2012 r.

„ Z komputerem za pan brat w wirtualny ruszamy świat ”

Dziś każdy z uczestników mógł pod kierunkiem opiekuna zgłębiać świat komputerowych zagadek i gier oraz poznać programy ułatwiające uczniom pracę i naukę.

Dla zwolenników spędzania wolnego czasu przez wypoczynek na świeżym powietrzu przygotowaliśmy zabawy na śniegu.

Dzień 4 – 16 luty 2012 r.

„ A kto nie ma dziś ochoty na basenowe figle i psoty ”

W czwartym dniu zimowiska wszyscy uczestnicy pod opieką pani Agnieszki Gajewskiej, pani Agnieszki Łukaszkiewicz i pana Stanisława Dziadasa wyruszyli autokarem do Międzyrzecza na poszukiwanie basenowych atrakcji w „Kasztelance”. Tutaj mogli się wykazać pływackimi umiejętnościami oraz pomysłami i wyobraźnią na wodne gry

i zabawy.

Dzień 5 – 17 luty 2012 r.

„ Przy ognisku siądź z nami dokoła, tu krąg przyjaciół, tu jest wesoło ”

W ostatnim dniu pierwszego tygodnia zimowiska przygotowaliśmy wspaniałe ognisko, na którym każdy mógł upiec kiełbaskę. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała bawiliśmy się na śniegu jeżdżąc na sankach i lepiąc wspaniałe rzeźby śniegowe. Nie mogło oczywiście zabraknąć śniegowego bałwana, dzieła wszystkich uczestników zimowiska.

Na podsumowanie pierwszego tygodnia każdy z naszych podopiecznych otrzymał drobny upominek.

ZAPRASZAMY NA II TYDZIEŃ, w którym zaplanowany jest między innymi wyjazd do kina do Gorzowa!!!

Joanna Cichała