Spotkanie z Generałem

„Powitanie w progach naszej szkoły szanownego gościa Generała Brygady Rajmunda Andrzejczaka to bardzo piękna i ważna chwila w życiu szkolnej społeczności…”

To słowa którymi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, Natalia Rewolińska i Dawid Łukaszkiewicz powitali 26 stycznia dowódcę 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu – gen. Rajmunda Andrzejczaka. Zwiedzanie budynku to dla naszego gościa pierwsza okazja do poznania najbardziej atrakcyjnych i kolorowych miejsc naszej szkoły.

Generał oglądając kolejne gabinety lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, nową salę zabaw, izbę pamięci, był pod wrażeniem  nowoczesności placówki. Gość spotkał się z młodymi radiowcami radia „Szkolne przeboje” i powitał przez radiowęzeł wszystkich uczniów szkoły. Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały i wręczyły Generałowi album z oryginalnymi pracami „Żołnierz oczami dziecka”, które oczarowały i zachwyciły obdarowanego.

Wizytę zakończyło spotkanie z Dyrekcją Szkoły, podczas którego toczyła się rozmowa na temat planów i spostrzeżeń dotyczących rozwoju szkoły i dalszej współpracy z 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną z Międzyrzecza.

A oto pamiątkowy wpis, jaki Gość zostawił w kronice szkolnej:

„ Przemiły dzień pośród dzieciaczków Uśmiech

Wicedyrektor Szkoły