Spotkanie noworoczne.

Dowód wdzięczności.

Spotkanie Opłatkowo Noworoczne Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Inwalidów Wojennych RP oraz Sybiraków

14 stycznia 2012 r. w sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbyło się Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne, zorganizowane przez Burmistrza Sulęcina oraz Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sulęcinie, Związek Inwalidów Wojennych RP i Koło Związku Sybiraków w Sulęcinie. Oprócz władz i członków wszystkich trzech organizacji oraz gospodarzy Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulęcinie Leona Szczepańskiego w spotkaniu udział wzięli: Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Proboszcz Parafii p.w. św. Henryka w Sulęcinie ks. Piotr Mazurek, proboszcz Parafii p.w. św. Sebastiana Męczennika w Wędrzynie ksiądz Kapelan Komandor Krzysztof Pietrzniak, Zastępca Komendanta Poligonu w Wędrzynie mjr Mariusz Brzozowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie Edyta Jakóbczak, Zastępca Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie Tadeusz Domaszewicz, Prezes Związku Sybiraków Oddział Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Jadwiga Ostrowska, Prezes Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Zielonej Górze Bolesław Wroński, Prezes Zarządu Związku Inwalidów Wojennych w Poznaniu Tadeusz Paczek oraz delegacje oddziałów terenowych wszystkich trzech organizacji i osoby zaprzyjaźnione z członkami związków.

Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie udzielonym przez ks. Piotra Mazurka głos zabrał Burmistrz Sulęcina, a następnie kilku zaproszonych gości. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak ważne jest kultywowanie tradycji, przekazywanie wiedzy i doświadczeń życiowych młodemu pokoleniu, ale przede wszystkim poszanowanie drugiego człowieka i wspólne budowanie przyszłości wolnej od uprzedzeń.

W podziękowaniu za działalność na rzecz organizacji okolicznościowymi dyplomami oraz pamiątkowymi wydawnictwami zostali nagrodzeni: Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, Prezes Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Maria Jenerałek, Prezes Zarządu Koła Związku Inwalidów Wojennych RP Bolesław Karaś, Prezes Zarządu Koła Związku Sybiraków Mieczysław Wirszyc, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie Edyta Jakóbczak oraz kilkoro wyróżniających się aktywnością członków wszystkich trzech organizacji. Następnie głos zabrał ks. Kapelan Komandor Krzysztof Pietrzniak, który złożył wszystkim zebranym życzenia oraz pobłogosławił opłatek, który się później podzielono. Wzruszeni Kombatanci, Inwalidzi Wojenni i Sybiracy oraz ich goście składali sobie życzenia zdrowia, zgody oraz wszelkiej pomyślności .

Po tym niezwykle wzruszającym momencie goście zasiedli do wspólnego obiadu, podczas którego wspominali oraz dzielili się wrażeniami z uroczystości. O oprawę muzyczną spotkania zadbały solistki Studia Piosenki SOKSiR oraz Kapelmistrz Orkiestry Dętej w Grochowie Mikołaj Samarski.

Wszystkim członkom Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Inwalidów Wojennych RP oraz Związku Sybiraków,a także ich rodzinom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień i już dziś cieszymy się na spotkanie podczas przyszłorocznego Spotkania Opłatkowo-Noworocznego.

UM