Rambit ekologiczny

Relacja z konkursu ekologicznego "Rambit"

Już po raz szósty reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie wzięła udział w RAMBICIE EKOLOGICZNYM, organizowanym przez Urząd Miasta w Sulęcinie, mającym na celu kształtowanie postaw proekologicznych dzieci i młodzieży naszej gminy.

Dziesięcioosobowa drużyna, wspomagana przez kibiców, zmagała się
z postawionymi przed nią zadaniami, m.in. układała hasło ekologiczne. Punktem kulminacyjnym konkursu był pokaz mody i fryzury ekologicznej. Fantazyjne stroje i niezwykłe fryzury wykonane z surowców wtórnych, zaproponowane przez uczniów naszej szkoły, uzyskały od jurorów najwyższą ocenę!

Warto dodać iż jeszcze przed rozpoczęciem części konkursowej, uczniowie tropili dzikie wysypiska śmieci, sadzili drzewa oraz przygotowali odezwę do mieszkańców Wędrzyna, w której zaapelowali by rodzice i koledzy zainteresowali się, czy ich mała ojczyzna jest czysta i piękna.

Poza tym by uczyć dzieci miłości do natury i propagować zachowania proekologiczne, rambit był dla nich świetną okazją do zabawy.

J. Jeremicz

Zapraszamy do Galerii i zapoznania sie z Odezwą Ekologiczną