5 porcji warzyw, owoców lub soku

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie od miesiąca stycznia 2012 r. uczniowie kl. I - III uczestniczą w   programie mającym na celu uświadomienie ważności spożywania warzyw, owoców oraz picia soku 5 razy w ciągu dnia.

Poznają bohaterów: Alę i Jasia, wybiorą się z nimi w „warzywno-owocową podróż” do Ameryki, Europy, Afryki i Azji. Dowiedzą się jakie są upodobania kulinarne bohaterów związane ze zdrowym żywieniem. Uczniowie będą  działać praktycznie wykonując różne zagadki, zadania i łamigłówki przygotowane przez wesołą dwójkę. Formułować także własne zagadki, współdziałać w zespole, dokonywać  autorefleksji, kształtować nawyk recyklingu i układać jadłospisy wg zasady ,,5 porcji’’. Największą frajdę sprawiło im przygotowanie „śmiesznych kanapek”.

Bogusława Grzegorek