Gramy z pompą, czyli XX Finał WOŚP w Wędrzynie!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to serce, zaufanie, pewność i radość.

Dzień 08 stycznia 2012r. stał się radosnym dniem niesienia pomocy. To dzięki społeczności Wędrzyna, zaangażowaniu Szkoły Podstawowej im. ,,Żołnierza Polskiego” w Wędrzynie, Klubu Brygady, Przedszkola w Wędrzynie, a przede wszystkim dzięki empatii i bezinteresowności wielu darczyńców i sponsorów - dzień ten okazał się wspaniały i ważny, a każdy z nas, kto wrzucił do puszki wolontariuszy z Samorządu Uczniowskiego przysłowiową złotówkę - zagrał sercem!

Historia WOŚP to przecież historia walki o życie! Tym razem zbieraliśmy na pompy insulinowe i na sprzęt ratujący życie wcześniaków. Każda złotówka ratuje życie innym! Wolontariusze - uczniowie naszej szkoły, zachęcali mieszkańców osiedla do tego ważnego gestu, odruchu pomocy najbardziej potrzebującym.

Po południu o godz. 16.00 w Klubie Brygady odbył się Koncert połączony z licytacją darów, które przekazali: dowódca i  zastępca dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, gen. bryg. R. Andrzejczak i płk T. Domański, Firma EWE z Zielonej Góry, SKOK Spółdzielcza Kasa Oszczędności z Sulęcina, Zarząd Koła Łowieckiego ,,Szop”, Powiatowa Komenda Policji w Sulęcinie, BZWBK oraz liczni sulęcińscy przedsiębiorcy: A. Stańczyk, J. Molewska, A. Malinowska, J. Pająk, D. Żych, K. Basińska, R. Cieplak, J. Tutka, A. Gaik, M. Żórawska, firma QDENT i kwiaciarnia ULMAR, a także Rada Rodziców, Szkolne Koło PCK, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Wielkie serce wędrzynian i wsparcie wielu osób, instytucji, sprawiło, iż zebrano imponującą kwotę: 3861, 66 zł.; 1$; 2, 79 Euro oraz 50 koron czeskich!!! Ubiegłoroczna zbiórka przyniosła 2475,80zł dla WOŚP.

Tak grajmy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Katarzyna Borowiecka