Mikołajki

Ten dzień, wyczekiwany przez wszystkie dzieci co roku tak samo niecierpliwie- 6 grudnia, był w naszej szkole zupełnie inny niż do tej pory bywało.

Najpierw w sali gimnastycznej wyrósł pachnący las. Srebrzyste świerki skrywały tajemnicę odwiedzin Świętego Mikołaja.

Oczekiwanie na tego szczególnego gościa, skróciło przedstawienie artystów  szkolnego koła teatralnego. Wśród dźwięku dzwoneczków, szeleście anielskich skrzydeł i opowieściach babci pojawił się „On”. Nie wjechał  jednak na saniach zaprzęgniętych w renifery, ale błąkał się wokół szkoły, szukając drogi do dzieci. Maluchy z przyklejonymi do szyby nosami, machały i wołały zapraszając niezwykłego gościa do środka.

Wraz z Mikołajem przybył w odwiedziny zaprzyjaźniony Kangur ze ,,Skoku”. Miał ze sobą łakocie i mnóstwo upominków dla wszystkich szkolnych dzieciaków, które poznały go i entuzjastycznie powitały.

Pani dyrektor Edyta Jakóbczak zaprosiła  przybyłych gości do wspólnej zabawy.

Radość z upominków była tak samo wielka, jak ze spotkania z Mikołajem i jego przyjacielem Kangurkiem.

Świat dziecięcych marzeń jest wzruszający a zachwyt w oczach dziecka to chyba najmilsza chwila takiego dnia.

Święty Mikołaj pożegnał się, ale obiecał, że wróci za rok...balonem.

Beata Szymańczuk