Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Śniadanie daje moc!

8 listopada 2011r. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, tak jak wielu uczniów w całej Polsce, zjadły wspólnie drugie śniadania.

Akcja edukacyjna „Śniadanie daje moc” miała uświadomić dzieciom , jak ważnym posiłkiem dla zdrowia i prawidłowego rozwoju małego organizmu jest właściwe śniadanie.

Pani dyrektor, Edyta Jakóbczak, wyjaśniła uczniom i rodzicom biorącym udział w akcji ideę całego przedsięwzięcia. Pokazała na produktach znak „podziel się posiłkiem” i uświadomiła jakie znaczenie ma kupowanie produktów z takim znakiem.

Wielu z nas ma ogromny wpływ na to, aby wszystkie dzieci miały równy start w szkolne obowiązki.Wiele osób może wspierać dzieci, przekazując część swoich dochodów na ich dożywianie, bo przecież zdarzają się maluchy, które potrzebują tego wsparcia..

Panie B. Grzegorek i B. Szymańczuk zorganizowały „piknik” na którym uczniowie dzielili się swoim śniadaniem. Natomiast pierwszaki skorzystały z pomocy i zaangażowania mam oraz wychowawczyni p. E. Cieluch smakowały sałatki, owoce warzywa, piły soki

Akcja bardzo spodobała się uczniom, a także rodzicom. Zdrowe żywienie to podstawa.

Beata Szymańczuk