,,A koziołki różkami trykają..."

To miejcse musiał zobaczyć każdy...

Uczniowie klas II a i III a, ciekawi legendy o poznańskich koziołkach, udali się do Poznania, aby  osobiście doświadczyć przeżyć związanych z wybiciem godziny 12.00 na  rynku miasta. Wrażenia były niesamowite i głęboko zapadły w pamięć dzieciaków. Ogromną ciekawość wywołała lekcja muzealna dotycząca mumifikacji. Uczniowie mogli praktycznie przekonać się, że było to całkiem ciekawe zajęcie. Słoniarnia to kolejny etap naszej wędrówki. Udaliśmy się tam „ciuchcią”. Czuliśmy się jak w Afryce. Nie było to jednak zasługą słoni, lecz temperatury jaka w tym cudownym dniu panowała.

Poznań to miasto pełne różnych atrakcji, a dla dzieci z Wędrzyna fascynujące było obejrzenie  filmu w trójwymiarze i obserwacja samolotów na lotnisku. Przez chwilę czuli się jak w niebie. Niestety wszystko co miłe, szybko się kończy. Pełni wrażeń, szczęśliwi i bezpieczni, ze smutkiem wróciliśmy do domu. Teraz zostały już tylko wspomnienia.

Bogusława Grzegorek