Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybraliśmy nowy Samorząd Uczniowski :)

Idea samorządności bliska jest pracy wychowawczej Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Stąd po raz kolejny, na początku nowego roku szkolnego w szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Opiekunowie SU - Katarzyna Borowiecka i Aleksandra Chirkowska zaprosiły na tegoroczną uroczystość dyrekcję szkoły - Edytę Jakóbczak i Annę Kapałę oraz przewodniczącego Rady Rodziców -  Damiana Chojnackiego.

Komisję wyborczą tworzyli przedstawiciele klas IV-VI i to właśnie do podchodzili kolejno po odbiór swoich kart wyborczych wszyscy uczniowie klas III-VI oraz nauczyciele. Zanim do prawdziwej, biało-czerwonej urny trafiły karty, w skupieniu i z uwagą wszyscy wybierali swoich kandydatów. A frekwencja wyborcza była naprawdę imponująca - 99,80%. Było na co czekać: najwięcej głosów zdobył uczeń klasy VIa Igor Nowak.

Teraz na nowo wybraną Radę SU czekają ważne zadania i dużo pracy, bo w kampanii wyborczej uczniowie ci zaproponowali wiele pomysłów, na które z niecierpliwością czekają ich koledzy.

Zdjęcia w Galerii