Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów.

Uczniowie klas trzecich sprawdzali swoje wiadomości...

17 maja uczniowie klasy III a i III b przystąpili do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów. Badanie jest prowadzone w ramach projektu realizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną  współfinansowanego  przez Europejski Fundusz Społeczny – Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Test miał na celu podsumowanie osiągnięć uczniów i zbadanie, czego nauczyli się z języka polskiego i z matematyki podczas pierwszego etapu kształcenia. Trochę zestresowani zasiedli w ławkach swoich klas. Słowa otuchy przekazała uczniom pani dyrektor Edyta Jakóbczak, życząc wszystkim powodzenia i doskonałych wyników. Następnie wychowawczynie pani  Beata Imańska i pani Danuta Gajdemska odczytały swoim wychowankom list dyrektora CKE do uczniów, w którym prosił, aby wszyscy wykonali zadania najlepiej jak potrafią. Po odczytaniu instrukcji i wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości uczniowie rozpoczęli ,,bój” o jak najlepszy wynik nie tylko dla siebie, ale i dla szkoły, ponieważ do badania przystąpiło ponad 1000 szkół z całej Polski! Wyniki otrzymamy w czerwcu. Bądźmy dobrej myśli i trzymajmy za nich kciuki!

Beata Imańska