Obchody 71 rocznicy agresji Rosji Sowieckiej na Polskę

„Zdrada, nóż w plecy, IV rozbiór Polski".

Była to aneksja bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny w dniu 17 września 1939 roku. Tego dnia Polska straciła możliwość obrony swoich zachodnich granic przed Niemcami, którzy przecież zaatakowali nasz kraj

1 września 1939 roku. W ten sposób osłabiony naród nie mógł obronić wschodnich i zachodnich rubieży.

Pamiętamy o bolesnej historii i czcimy pamięć poległych już 71 lat. W rocznicę tych wydarzeń uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, reprezentujący ją w Poczcie Sztandarowym, wzięli udział w uroczystej mszy świętej w Kościele św. Mikołaja w Sulęcinie w intencji poległych i pomordowanych na skutek agresji z dnia 17 września. Po mszy świętej odbył się uroczysty marsz na cmentarz w Sulęcinie, gdzie oddano „cześć Ich pamięci" i złożono wieńce.

To była szczególna lekcja patriotyzmu i historii dla uczniów naszej szkoły-szkoły, w której wiedza z historii i tradycje żołnierskie stanowią fundament wychowania i nauczania.

Mamy nadzieję, że uczniowie nie zapomną tej lekcji i zawsze będą z należytym szacunkiem i powagą  mówić o tych, którzy oddali życie w bitwach, obozach i podczas zesłania na Sybir.