Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Czwarta rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej w Wędrzynie

20 kwietnia 2011 roku w Szkole im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie miały miejsce szczególne uroczystości upamiętniające czwartą rocznicę nadania imienia oraz otrzymania sztandaru. W Kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Sebastiana w Wędrzynie odbyła, się msza z okazji tego doniosłego święta. Na obchody tej uroczystości został zaproszony burmistrz Sulęcina Michał Deptuch.  Po nabożeństwie wszyscy udali się do jednostki wojskowej, gdzie została złożona wiązanka przy pomniku upamiętniającym żołnierzy służących  w tej jednostce wojskowej. W szkole imienia Żołnierza Polskiego  priorytetem w pracy wychowawczej jest uczenie szacunku dla historii i narodowego dziedzictwa, dbałość o tradycje i patriotyzm- wartości tak istotnych w życiu młodego pokolenia Polaków.

Mariusz Lubaczewski