Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Wycieczka klasowa pierwszaków.

Mali podróżnicy spisali się na medal...

6 maja klasa I a wybrała się na wycieczkę do Sierakowa. Droga dłużyła się maluchom niemiłosiernie, lecz kiedy dotarliśmy do celu energii dziecięcej nie dało się ujarzmić. Wszyscy chcieli zobaczyć i przeżyć od razu wszystko. Pod cierpliwą opieką p. Beaty Szymańczuk i p. Agnieszki Łukaszkiewicz  uczniowie mieli okazję zwiedzić muzeum zwierząt i zobaczyć „zaczarowanego” liska  znanego z legendy. Miły pan przewodnik zaprezentował dzieciom mieszkańców lasu na nowoczesnej, elektronicznej tablicy edukacyjnej. Usłyszeliśmy ich głosy i krótkie historie z życia zwierząt. Zobaczyliśmy też ekspozycję z życia ludzi pierwotnych, która mieściła się w małej, ciasnej piwnicy, co wzbudziło dodatkowe emocje. Następnie w wielkim wigwamie, pod okiem instruktora każdy cierpliwie uczył się garncarstwa. Własne wyroby zabraliśmy ze sobą na pamiątkę.

Pan przewodnik pokazał nam także szlak ścieżki edukacyjnej, która była niezwykle trudna i długa, ale bardzo pouczająca. Po powrocie dzieci w kulturalny sposób zjadły przygotowane kiełbaski z wielkiego grila i posprzątały po posiłku. Znalazła się także chwilka na zabawę i sprawdzenie zdobytych umiejętności wiadomości. Z programu rządowego „Bezpieczne Zycie”, który dzieci realizowały w roku szkolnym poćwiczyliśmy szukanie Zgubka  idąc za głosem gwizdka, ubieranie drzewka i przytulanie się do niego w chwili zagrożenia,  a klasowe „tancerki” na pożegnanie zatańczyły przygotowany podczas zabaw taniec. Pogoda dopisała więc wycieczka była bardzo udana. Pierwszaki zadeklarowały , że już mogą jechać na następną.

Beata Szymańczuk