Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Wakacje dobiegły końca, więc witamy nowy rok szkolny :)

Znów zabrzmiał dzwonek w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Uczniowie wzięli udział we mszy świętej oraz w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2010/2011, którego otwarcia dokonał Burmistrz Sulęcina p. Michał Deptuch.

Pierwszy września to ważny dzień dla wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Bardzo przeżywają to uczniowie klasy 0 i klasy pierwszej. To właśnie oni zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły.

Uczennica klasy IIII b Aleksandra Kubiszyn odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie „Wiatr, wypadek, ogień, woda-strażak zawsze rękę poda". Nagrodę wręczył przedstawiciel Komendy Głównej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

Po zakończeniu uroczystości i rozejściu się uczniów do klas na spotkania z wychowawcami, poczet sztandarowy, dyrekcja szkoły i zaproszeni goście udali się do Sulęcina na mszę świętą z okazji 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Po mszy odbył się apel poległych pod płytą pamiątkową w Sulęcinie. Zaproszeni goście złożyli wiązanki, by uczcić pamięć żołnierzy II wojny światowej. Szkołę Podstawową w Wędrzynie, oprócz pocztu sztandarowego i jego opiekuna, reprezentowała dyrektor szkoły pani Edyta Jakóbczak, Radna Wędrzyna pani Ewa Cieluch oraz ksiądz kapelan ppłk Krzysztof Pietrzniak.

Zapraszamy do Galerii.