X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Parkach Narodowych Polski

Tradycją stało się już, że rokrocznie, od dziesięciu lat, młodzi przyrodnicy ze szkół podstawowych województwa lubuskiego, chcąc uczcić Światowy Dzień Ziemi, zmagają się w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Polskich Parkach Narodowych. Gospodarzem Konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie we współpracy z Parkiem Narodowym Ujście Warty. W tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się 20 kwietnia 2011r. wzięły udział reprezentacje 23 szkół.

Nad poprawnością merytoryczną konkursu czuwała Komisja Konkursowa składająca się z pracowników Parku Narodowego ,,Ujście Warty" oraz pracownika Nadleśnictwa Sulęcin. Jak co roku, uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani. Mieli oni możliwość wykorzystać zdobyte przez siebie wiadomości. Oprócz testu, rozwiązywali zagadki, borykali się z zadaniami praktycznymi, takimi jak np. rozpoznawanie głosów ptaków, mogli również wykazać się znajomością mapy Polski. W tym roku naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała drużyna z klasy Va, w składzie: Martyna Janicka, Monika Łuszczak i Jędrzej Wiliński.

Na zakończenie przyrodniczych zmagań wszyscy uczestnicy posadzili drzewo upamiętniające ten dzień, bo przecież tak ważne są dla młodego pokolenia proekologiczne działania, kształtujące ich postawy.

J. Jeremicz