Koncert orkiestry z Brandenburgii

Prezentacja orkiestry, która wzbudziła entuzjazm dzieci...

12.04.2011r. na zaproszenie Komendanta Policji w Sulęcinie, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w koncercie niemieckiej orkiestry z Brandenburgii.Przedstawicielami braci uczniowskiej SP w Wędrzynie były klasy trzecie wraz z  wychowawcami oraz wicedyrektorem Anną Kapałą. Koncert był jednocześnie „żywą” lekcją muzyki. Artyści przedstawiali widzom kolejne, wchodzące w skład orkiestry instrumenty. Demonstrowali ich brzmienie i w krótkiej, często żartobliwej, formie opisywali ich charakterystyczne cechy zarówno budowy, jak i brzmienia .Zgromadzona na sali publiczność z uwagą i skupieniem słuchała opowieści o instrumentach, a z jeszcze większym zaangażowaniem i aktywnością, brała czynny  udział w każdorazowej prezentacji danego utworu rytmicznie klaszcząc, dyrygując, a nawet grając na instrumentach perkusyjnych, które udostępnili dzieciom muzycy z orkiestry. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu koncertu, brandenburską orkiestrę żegnano gromkimi brawami. Twarze dzieci rozjaśnione były promiennymi uśmiechami i wyrażały szczery zachwyt. Na pożegnanie uczniowie wręczyli dyrygentowi wykonane przez siebie upominki.Koncert ten był potwierdzeniem znanego powiedzenia i najlepszym dowodem na to, że muzyka łagodzi obyczaje, nie zna granic ani barier językowych i może tylko łączyć.

Danuta Gajdemska