Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Święto Szkoły - Wielkanocny Konkurs Czytelniczy i Wielkie Poszukiwanie Jaja

Święto Szkoły to pielęgnowanie tradycji, tak ważnych w naszej szkole, ale i dzień szczególny i sympatyczny. W tym dniu, ostatnim dniu nauki przed Świętami Wielkanocnymi,miały miejsce wydarzenia, które zapewne sprawiły dzieciom sporo radości i pozwoliły wyzwolić nieco ekspresji.

Czytelniczy Konkurs „ WIELKANOCNE ODWIEDZINY Z BAJKOWEJ KRAINY” adresowany do uczniów z klas III-VI zorganizowała p. D. Banasiak- szkolny bibliotekarz. Wspólnie z najmłodszymi odbiorcami bajek z klas O- II oraz dorosłym jury ( nauczycielki języka polskiego) wybrano i nagrodzono najciekawsze prezentacje czytelnicze.

Książka wabi niecodzienną aurą, klimatem, czytanie to przecież magia, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości. Uczestnicy konkursu wcielili się w rolę ulubionych postaci literackich, przygotowali rekwizyty i odpowiednie kostiumy i opowiadali o perypetiach książkowych bohaterów i pięknie czytali wybrane fragmenty utworów. W ten sposób włączyli społeczność szkolną do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Ulubieńcem publiczności bezapelacyjnie okrzyknięto Szymona Skowrona z kl. VI a, ale jury nagrodziło również Ł. Pietrzaka, D. Łukaszkiewicza i K. Wieczorek- otrzymali książki, dyplomy i słodkie conieco, jak mawiał Kubuś Puchatek, który pojawił się na sali.

Aby słodkości było jeszcze więcej , Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkie dziewczynki i chłopców do wielkanocnej zabawy. Wszyscy ochoczo wybiegli na boisko by poszukać ukrytych kurczaczków. Ci szczęściarze, którym udało się  jak najszybciej  je odnaleźć, dostali złote jaja pełne cukierków z którymi podzielili się z kolegami z klasy. W tym roku bystre oko Arka Kupieckiego i Julki Makowieckiej wypatrzyło kurczaczki i dlatego czwarto- i drugoklasiści mieli tę frajdę i dużo słodkości. Nasza zeróweczka też ruszyła na poszukiwania i też ucieszyła się bardzo ze słodkiego prezentu. To był naprawdę miły i  taki słodki dzień!

Katarzyna Borowiecka