Stoczyliśmy bitwę pod Wiedniem!

Przez chwilę byliśmy w innych czasach...

Poznanie wielkich postaci z naszej historii nie jest  proste, chyba, że  wybierzemy takie sposoby przekazu, które zaciekawią  i  rozweselą  jednocześnie.

W piątek 15 kwietnia klasy I a i „ 0” w bajkowy sposób opowiedziały o życiu Jana III Sobieskiego. Wychowawczynie p. Beata Szymańczuk i p. Ewa Cieluch dołożyły starań ,aby

występ maluchów był jednocześnie barwny i bogaty w ważne treści historyczne.

Mieliśmy okazję być przy  narodzinach wielkiego hetmana, wspólnie z nim przeżyć okres szkoły i nauki a także uczestniczyć w sławnej bitwie pod Wiedniem, w której już wtedy król polski Jan III Sobieski rozgromił wojska tureckie.

Bitwa odegrana przez uczniów nie miałaby takiego uroku, gdyby na bohaterów nie czekały piękne damy dworu na dworze królowej Marysieńki.

Wpajanie uczniom wiedzy na temat naszej ojczyzny i jej dziejów nie byłoby możliwe bez pomocy historyka p. Mariusza Lubaczewskiego,  który przygotował  ciekawą prezentację multimedialną wzbogacając program od strony merytorycznej.

Król Polski Jan III Sobieski  to kolejna ważna  postać w historii Polski, którą poznaliśmy bliżej.

Beata Szymańczuk