15 lat współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynia, a Ludwig Leichhardt Grundschule in Tauche

Dnia 4 czerwca 2019r.

szkoły partnerskie z Wędrzyna i Tauche świętowały 15 - lecie współpracy, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Po uroczystym powitaniu gości i wspólnym śniadaniu, nastąpiła część oficjalna, a w niej przemówienia dyrektorów placówek : Simone Rosa i Anny Kapały, występ teatralny pt. ,,Kabaret Horrorek przedstawia..." w wykonaniu uczniów kl. VI b, przygotowany przez panią Beatę Szymańczuk. Po części oficjalnej, uczniowie zostali podzieleni na grupy mieszane. Zadaniem jednej z grup było dopasowanie zdjęć z 15 lat współpracy do podpisów, druga grupa malowała mural, a na nim swoje wspomnienia związane ze współpracą. Następnie grupy zamieniły się zadaniami. Wszyscy uczestnicy projektu udali się na obiad, aby nabrać sił do kolejnych działań. Po posiłku dzieci mogły wybrać dowolne zajęcia sportowe, np.: piłkę nożną, siatkówkę, tenisa,  koszykówkę,  grę w szachy itp. Najlepszą niespodziankę sprawiła FOTOBUDKA. Dzieci miały mnóstwo radości i zabawy z możliwością wykonywania zdjęć w różnych, śmiesznych  gadżetach. Po doskonałej wspólnej zabawie, udaliśmy się na pyszny tort, który był zwieńczeniem tego pięknego słonecznego dnia. Pani wicedyrektor Anna Kapała podziękowała gościom za owocne 15 lat współpracy. Mamy nadzieję na kolejne.