Dzień talentów - 21 marca 2011 r.

Po odsłonięciu okolicznościowej tablicy przy głównym wejściu do szkoły odbył się pierwszy konkurs pt. „Mam talent". Każda klasa typowała dwóch przedstawicieli albo dwa zespoły. Gdy wszyscy zajęli miejsca na naszej sali gimnastycznej, rozpoczęły się prezentacje, a pierwszym był reprezentant najmłodszego pokolenia, czyli przedstawiciel „zerówki" Dawid Dalidowski, który popisał się pięknym czytaniem bajki. Po nim ruszyli przedstawiciele o rok starsi, czyli uczniowie klasy pierwszej i kolejni, a wszystkich uczestników było osiemnastu. Po trwającym prawie 1,5h konkursie, jury miało trudne zadanie - kogo nagrodzić i wyróżnić? Na szczególne wyróżnienie zasłużyli i w kolejności zdobyli miejsca: I - Sara Król (klasa 5), która popisała się śpiewem i akompaniamentem gitarowym do wykonanej piosenki. II miejsce zdaniem jury otrzymała Klaudia Stanek (klasa 2) za żywy i niezwykle energiczny taniec hula-hop. A III miejsce przypadło Aleksandrze Woronickiej (klasa 4) za niesamowity pokaz gimnastyczny. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodkie upominki. To był ostatni akcent pierwszego konkursu „Mam talent" i chyba już wszyscy czekają na kolejną edycję, w której może i inni odkryją jeszcze skrywane i nieznane talenty. Konkurs nie był ostatnim punktem pierwszego dnia wiosny w naszej szkole.

Po zakończonych zmaganiach artystycznych wszystkie klasy z wychowawcami udały się na boisko szkolne, by przy świecącym słoneczku wziąć udział w biegach przełajowych dookoła szkoły. Rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych, w których najlepiej zaprezentowali się następujący uczniowie:

Klasa „0" - miejsca: I-Bartosz Barłoga, II- Oliwia Grzeszczuk, III-Patryk Kaczmarek;

Klasa „I" - miejsca: I-Paulina Kaszuba, II- Amelia Kurz, III-Paula Komorska;

I- Miłosz Frel, II-Dawid Flisikowski, III-Michałą;

Klasa ,,II" - miejsca I-Mateusz Sztoban, II-Miłosz Wiliński, III-Jakub Wodyk;

Klasy „III"- miejsca: I-Maja Raźnik, II-Weronika Kujawa, III-Weronika Łoboda;

I-Konrad Nowak, II-Kamil Jankowski, III-Kacper Guścin;

Klasa „IV"- miejsca: I-Ewelina Kaszuba, II-Aleksandra Maziarska, III-Natalia Sobucka;

I- Mateusz Ozimiński, II-Arkadiusz Kupiecki, III-Rafał Paszkowski;

Klasa „V"- miejsca: I-Emilia Kisiel, II-Dominika Gawron, III-Weronika Grzeszczuk;

I-Piotr Nitka, II-Patryk Krzeszowski, III-Hubert Chojnacki:

Klasy „VI"- miejsca: I-Zuzanna Pajewska, II-Daria Ozimińska, III-Dagmara Gawron;

I- Przemysław Piechota, II-Daniel Raźnik, III-Szymon Skowron.

W nagrodę za wysiłek i sportowe zmagania na trasie wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, a ich burczące z głodu żołądki wypełniły kiełbaski serwowane z grilla. Ładna pogoda przyczyniła się do dobrej zabawy.  W takim dniu miały możliwość ujawnienia się nowe talenty
w naszej szkole.

K. Kosior