Dzień Książki

Narodowy Fundusz Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dzień Książki

Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nas nowych rzeczy. Jednym słowem czytanie książek, to ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest corocznie 23 kwietnia. Święto to ustanowione zostało w 1995 roku przez UNESCO.

Dnia 23 kwietnia 2024r. Dzień Książki obchodzili uczniowie z oddziału zerowego w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Uczniowie wysłuchali baśni pt. „Czerwony Kapturek”, a następnie wykonały ilustrację do najciekawszej ich zdaniem sceny. Następnie sprawdziły swoją wiedzę w krótkim quizie z baśni.

Dzieci poznały również historię książki; dowiedziały się, że dzięki czytaniu książek rozwija się wyobraźnia. Również to, że dzięki czytaniu można dowiedzieć się wielu ciekawostek, a zarazem rozbawić się i odprężyć.

A.D.