Wieści z klasy trzeciej ...

Mistrz Pięknego Czytania

20 lat w Unii Europejskiej - konkurs plastyczny

Tratwa

Mistrz Pięknego Czytania

Uczniowie z klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie, aktywnie uczestniczą w wielu dodatkowych inicjatywach. Jedną z nich jest uczestnictwo w Gminnym Konkursie ,,Mistrz Pięknego Czytania”, który odbędzie się 10 maja, w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W drugim tygodniu kwietnia odbyły się eliminacje klasowe. Każdy z uczestników przygotował fragment z lektury, a następnie losował dodatkowy, nieznany wcześniej tekst, który należało wzorowo zaprezentować, po krótkim zapoznaniu się. W eliminacjach brało udział pięcioro uczniów, a troje z nich zakwalifikowało się do reprezentowania naszej szkoły w maju. Są to: Dobrawa Szyfer, Laura Kruk i Filip Jakubowski.

Będziemy za nich mocno trzymać kciuki!

20 lat w Unii Europejskiej – konkurs plastyczny

Dzień 1 maja, to nie tylko Święto Pracy, ale również rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym roku mija 20 lat i z tej okazji uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Wojewodę Lubuskiego i Lubuskiego Kuratora Oświaty z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej pt. „20 LAT WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W UNII EUROPEJSKIEJ” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO. Podczas zajęć w szkole powstały piękne, konkursowe plakaty.

Liczymy na laureatów w konkursie!

Tratwa

Na zajęciach z edukacji technicznej uczniowie z klasy trzeciej doskonalili umiejętności łączenia różnych materiałów za pomocą sznurka, stosując metodę przeplatania. Tworzyli tratwę, niełatwą pracę techniczną. Wzajemna współpraca, a przede wszystkim optymizm okazały się kluczem do sukcesu! Powstały godne podziwu prace, które prezentujemy na zdjęciach.

B.I.