Powitanie Wiosny

„Maszeruje Wiosna a ptaki wokoło,
lecą i świergocą głośno i wesoło,
maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat
gdy go w górę wznosi zielenieje świat”.

Dzień 21 był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Wędrzynie. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Pogoda nie sprzyjała, ale to nie przeszkodziło przedszkolakom uczcić tego ważnego dnia. W pięknych kolorowych strojach oraz opaskach na głowach maszerowaliśmy w wiosennym korowodzie w rytm muzyki po przedszkolu. W ten sposób wszyscy wyrazili radość z przyjścia nowej pory roku. Dla każdego był to na pewno dzień pełen wrażeń oraz emocji.

M. Krystman