Pasowanie na Przedszkolaka

„My jesteśmy przedszkolaki, maluszki kochane,

Zapraszamy wszystkich na nasze pasowanie.

Lecz sobie nie myślcie, że to będą cuda,

My sami nie wiemy, czy nam się to uda.

Chcemy wam zaśpiewać i zatańczyć ładnie.

Proszę się nie gniewać, jeśli źle wypadnie.

A więc pora na występy, mili państwo posłuchajcie,

Oklaskami nagradzajcie”

Zostać prawdziwym przedszkolakiem - oto był cel naszych maluszków. Dlatego też od pierwszego dnia, kiedy tylko pojawiły się w Naszym Przedszkolu, starały się ze wszystkich sił. Uczyły się tańców, piosenek i przygotowywały, aby być gotowym do wystąpienia przed zaproszonymi gośćmi w tym ważnym dniu.

26.01.2024r. w naszym Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, maluchy przed zgormadzoną publicznością - p. Wiceburmistrz Sulęcina – p. Iwoną Walczak, p. Dyrektor Emilią Dziedzic, p. Wicedyrektor - p. Anną Kapałą oraz przybyłymi Rodzicami i Opiekunami, mogły wreszcie zaprezentować swoje umiejętności. Tego dnia towarzyszył wszystkim wesoły nastrój, ale i nie zabrakło dziecięcych łez, spowodowanych troszkę tremą, a troszkę zdenerwowaniem i napięciem towarzyszącym wyczekiwaniu na moment kulminacyjny. I wreszcie, złożenie uroczystej przysięgi, a następnie położenie czerwonej kredki na ramieniu każdego maluszka, zwieńczyło długie oczekiwania – każdy z maluszków stał się Przedszkolakiem.

Przygotowanie tej uroczystości wymagało od nas wiele pracy, dlatego też serdecznie dziękuję p. Annie Pietrzak za duże zaangażowanie i wszelką pomoc.

Agnieszka Faber