Dzień Kredki

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

Kolorowe kredki bardzo lubią mnie

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę

Namaluję wszystko, co chcę!...”

W oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie w dniu 22.11.2023r. odbyło się niezwykłe święto. Głównym jego bohaterem były KREDKI!!! Każdy zapewne się zgodzi, że są one niezwykłym przedmiotem, bez którego nie wyobrażamy sobie życia przedszkolaka. Od wielu lat towarzyszą dzieciom, ułatwiają im wyrażanie emocji, rozwijają wyobraźnię oraz percepcję wzrokową. Za pomocą kredek maluchy tworzą swoje pierwsze prace. Ponadto rysunki dziecięce wykonywane za pomocą kredek dostarczają nauczycielom sporo wiedzy na temat swoich wychowanków. W trakcie Dnia Kredki Nasze Przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek, uczyły się kolorów, segregowały, przeliczały oraz tworzyły zbiory. Zabaw i pomysłów na wykorzystanie kredek nie było końca. Ostatnim etapem zajęć było wykonanie tematycznej pracy plastycznej za pomocą kredek.

Agnieszka Faber